Witamy na www.spbabica.iap.pl !

Aktualności

2017-12-22

Konkurs "Mały Świadek Miłosierdzia" rozstrzygnięty

Administrator

W dniu 19 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XVI Międzygminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego  „Mały świadek miłosierdzia”.

 Patronem i opiekunem konkursu od samego początku jest ks. kanonik Józef Wróbel - proboszcz parafii w Witanowicach. Wsparcia udziela także ks. proboszcz parafii w Wysokiej Adam Stawarz. Głównym sponsorem  jest burmistrz Wadowic p. Mateusz Klinowski, a organizatorzy używają loga miasta Wadowice. Tematyka tegorocznej edycji konkursu to:
1. Kocham ludzi - moje codzienne dobre uczynki
2. Jan Paweł II - Wielki Polak, Wielki Wadowiczanin, Wielki Człowiek
3. Wadowice Jana Pawła II
4. Brat Albert i jego życie dla innych
Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice i formacie lub  napisanie dowolnego tekstu literackiego. Na konkurs wpłynęło łącznie 308 prac wykonanych przez uczniów klas 0-3 pod opieką 37 nauczycieli ze szkół gminy Wadowice oraz szkół w Witanowicach i Tłuczani. Uczestnicy, wykonując prace, dokonywali refleksji nad słowami Jana Pawła II wypowiedzianymi w Łagiewnikach - „ Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Czy mały człowiek może realizować tak poważną prośbę? Empatia, dostrzeganie potrzeb innych ludzi, pomoc koledze w nauce, pomoc w domu,  zbiórka darów dla potrzebujących, uśmiech i życzliwość to proste uczynki miłosierdzia. Tak  potrzebne są  one dzisiaj, kiedy panuje zazdrość, zawiść i obojętność. Kształtowanie postaw przyjaznych bliźnim, to cel konkursu. Równie ważnym celem jest budzenie bliskości z Wielkim Rodakiem Janem Pawłem II. Dziecko poznając życie Wadowic z  lat młodości Karola Wojtyły odczuwa więź z tym miejscem, ze swoim regionem, z Wielkim Papieżem.
Prace konkursowe oceniały komisje, uwzględniające podział na kategorie wiekowe oraz  formę prac.

W kategorii plastyka, klasy 0-1, kolejne miejsca zajęli:
1. miejsce Michał Szczur (SP 4 Wadowice)
2. miejsca Adam Józefiak (SP 4 Wadowice) i Dominik Bałys ( SP 2 Wadowice)
3.  miejsca Jakub Kiepura (SP Wysoka), Paulina Wiercimak ( SP 1 Wadowice) i Martyna Handzlik (SP 1 Wadowice)


Spośród dzieci z klas 2-3 kolejne miejsca uzyskali:
1. miejsce Martyna Radwan (SP Wysoka)
2. miejsca Oliwia Frączek (SP 2 Wadowice) i Lena Wilk (ZS-PWitanowice)
3. miejsca Julia Porzycka (SP Zarąbki), Wiktoria Król (SP 1 Wadowice) i Julia Bykowska (SP Wysoka)


W kategorii literatura:
1. miejsce uzyskała Jowita Góra (ZS-P Witanowice)
2. miejsce Julia Bykowska (SP Wysoka)
3. miejsce Lena Koźbiał (SP Babica)


Przyznano też 27 wyróżnień. Prace zostały zaprezentowane na okolicznościowej wystawie. Rozpoczynając uroczystość roztrzygnięcia  konkursu zebranych gości, nagrodzonych uczestników i ich opiekunów przywitała p. dyrektor szkoły Elżbieta Jończyk. Zaprosiła wszystkich do obejrzenia jasełek o dość nowoczesnej fabule, które przygotowały dzieci z klas 0-4. Akcja toczyła się w jednym z wielu przeciętnych domów. Kłótnie i konflikty rodzinne to obraz walki dobra ze złem, walki aniołów i diabłów. To właśnie diabły szczególnie podobały się widzom. Nie zabrakło okrutnego Heroda, pasterzy rezygnujących z wyjazdu do Anglii i mędrców z darami. Lecz jak to zwykle bywa zwyciężyło dobro. Anioły dzielnie się spisały. W rodzinie zapanowała miłość i zgoda. Wszyscy udali się do szopki, gdzie w żłobku leżał Jezus. Nagrody rozdawała p. dyrektor Elżbieta Jończyk oraz organizatorki Jolanta Brózda i Bożena Leśniak ze szkoły w Wysokiej . Głos zabrał ks. proboszcz Józef Wróbel. Wyraził wdzięczność za zorganizowanie kolejnego konkursu i jego roli w wychowaniu młodych. Serdecznie dziękujemy księdzu za szesnastoletnie wsparcie duchowe i materialne. Dziękujemy też księdzu Adamowi Stawarzowi. Dziękujemy p. Mateuszowi Klinowskiemu, który dostrzegł wartość przesłania konkursu i hojnie sponsoruje nagrody. Zaznaczyć trzeba, że każdy uczestnik otrzymuje dyplom i drobny upominek, zwycięzcy z kolei otrzymują gry i książki, a opiekunowie okolicznościowe podziękowania. Dziękujemy koleżankom zaangażowanym w prace związane przedstawieniem.  Szczególnie teraz, w świątecznym czasie, jesteśmy skłonni do dobrych uczynków. Życzmy sobie, by być dobrym cały rok, a dobro niech do nas powraca podwójnie.

 
                                                                                                                                                                                                                                                                Jolanta Brózda

powrót do listy aktualności

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

buy drugs online dream market login dream market registration dream market dream market mirror tor gateway proxy deep dot web bitblendervrfkzr bitcoin mixer bitcoin blender darknet markets dream market hydraruzxpnew4af.onion duck duck go search duckduckgo search duckduckgo